ER1537-01KM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ER1537-01KM
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 180NH 1.81A 55 MOHM TH
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Pbfree Code :
No
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Lead Length :
36.53mm
HTS Code :
JESD-609 Code :
e0
Weight :
900.012311mg
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
Terminal Shape :
Wire
Number of Functions :
1
Radiation Hardening :
No
Type :
Molded
Test Frequency :
25MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Through Hole
Frequency - Self Resonant :
460MHz
Size / Dimension :
0.156Diax0.375L 3.96mmx9.53mm
Packing Method :
TR, 14 INCH
Shielding :
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Inductance :
180nH
DC Resistance (DCR) :
55mOhm Max
Series :
ER1537
Lead Diameter :
0.635 mm
Current Rating :
1.81A
Q @ Freq :
50 @ 25MHz
Material - Core :
Phenolic
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Max DC Current :
1.81A
Tolerance :
±10%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Datasheets
ER1537-01KM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD