EPS030100-P6RP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EPS030100-P6RP
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 3V 3W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Efficiency :
Level IV
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Output :
3V
Operating Temperature :
0°C~40°C
Series :
EPS (6W)
Voltage - Input :
100V~132VAC
No Load Power Consumption :
500mW Max
Input Type :
Fixed Blade
Cord Length :
72 1.83m
Applications :
ITE (Commercial)
Current - Output (Max) :
1A
Published :
Polarization :
Positive Center
Size / Dimension :
2.45Lx1.06W x 1.65 H 62.3mmx26.8mmx42.0mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
3W
Approval Agency :
cULus
Input Connector :
NEMA 1-15P
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm