EPM7128EQC100-15
Mfr.Part #
EPM7128EQC100-15
Package / Case
100-BQFP
Description
IC CPLD 128MC 15NS 100QFP
Voltage Supply - Internal :
4.75V~5.25V
Mounting Type :
Surface Mount
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Surface Mount :
yes
Number of Gates :
Propagation Delay :
15 ns
JTAG BST :
No
Number of Terminations :
100
Terminal Finish :
TIN LEAD
Packaging :
Tray
Supply Voltage :
5V
Series :
MAX® 7000
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Number of Macro Cells :
128
Clock Frequency :
100MHz
Terminal Form :
Gull wing
Additional Feature :
CONFIGURABLE I/O OPERATION WITH 3.3V OR 5V
Height Seated (Max) :
3.65mm
Terminal Pitch :
0.65mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.75V
Base Part Number :
EPM7128
Number of I/O :
84
JESD-609 Code :
e0
Length :
20mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.25V
ECCN Code :
EAR99
Published :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
220
Power Supplies :
3.3/55V
Width :
14mm