EPM7032AETC44-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EPM7032AETC44-10
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
44-TQFP
Datasheet
Download
Description
IC CPLD 32MC 10NS 44TQFP
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
JESD-30 Code :
S-PQFP-G44
Qualification Status :
Not Qualified
Number of I/O :
36
Factory Lead Time :
8 Weeks
Additional Feature :
yes
Series :
MAX® 7000A
Width :
10mm
Terminal Pitch :
0.8mm
Number of Gates :
600
ECCN Code :
EAR99
Programmable Type :
In System Programmable
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Base Part Number :
EPM7032
Supply Voltage :
3.3V
Output Function :
MACROCELL
Terminal Position :
QUAD
Delay Time tpd(1) Max :
10ns
Surface Mount :
yes
Number of Logic Elements/Blocks :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Package / Case :
44-TQFP
Number of Macro Cells :
32
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Clock Frequency :
103.1MHz
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Terminal Form :
Gull wing
JTAG BST :
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3V
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Terminations :
44
Length :
10mm
Voltage Supply - Internal :
3V~3.6V