EPM7064QI100-15
Mfr.Part #
EPM7064QI100-15
Package / Case
100-BQFP
Description
IC CPLD 64MC 15NS 100QFP
Stock
52
In Stock :
52
Not Qualified
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Reach Compliance Code :
Compliant
Terminal Finish :
TIN LEAD
Number of Macro Cells :
64
Number of Logic Elements/Blocks :
4
Terminal Position :
QUAD
Delay Time tpd(1) Max :
15ns
Number of I/O :
68
JTAG BST :
No
Clock Frequency :
100MHz
Series :
MAX® 7000
Base Part Number :
EPM7064
Height Seated (Max) :
3.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Length :
20mm
Number of Terminations :
100
Power Supplies :
3.3/55V
Package / Case :
100-BQFP
Programmable Type :
EE PLD
Voltage Supply - Internal :
4.5V~5.5V
Propagation Delay :
15 ns
Terminal Pitch :
0.65mm
JESD-30 Code :
R-PQFP-G100
Number of Gates :
1250
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA