EP4SGX360FF35C3N
Mfr.Part #
EP4SGX360FF35C3N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Inputs :
564
Width :
35mm
RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
not_compliant
JESD-609 Code :
e1
Number of LABs/CLBs :
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Total RAM Bits :
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Supply Voltage :
0.9V
Length :
35mm
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Outputs :
564
Terminal Pitch :
1mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Base Part Number :
EP4SGX360
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Height Seated (Max) :
3.4mm
Number of I/O :
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Clock Frequency :
717MHz