EP4SGX290KF40C2
Mfr.Part #
EP4SGX290KF40C2
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 744 I/O 1517FBGA
3A001.A.7.A
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Supply Voltage :
0.9V
Terminal Pitch :
1mm
Stratix® IV GX
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Width :
40mm
Packaging :
Tray
Peak Reflow Temperature (Cel) :
245
Published :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Length :
40mm
Number of LABs/CLBs :
Number of Outputs :
744
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Clock Frequency :
800MHz