EP4SGX230DF29C2XN
Mfr.Part #
EP4SGX230DF29C2XN
Package / Case
780-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 372 I/O 780FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Supply Voltage :
0.9V
Width :
29mm
Clock Frequency :
800MHz
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Series :
Stratix® IV GX
Number of Logic Elements/Cells :
Height Seated (Max) :
3.5mm
Number of Inputs :
372
Packaging :
Tray
Peak Reflow Temperature (Cel) :
245
3A001.A.7.A
Number of I/O :
372
JESD-609 Code :
e1
RoHS Compliant
HTS Code :
Base Part Number :
EP4SGX230
Not Qualified
Number of Terminations :
780
Terminal Form :
Ball
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Length :
29mm
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Package / Case :
780-BBGA, FCBGA
Number of LABs/CLBs :
Power Supplies :
0.91.2/31.52.5V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Terminal Pitch :
1mm