EP4SGX180FF35I3
Mfr.Part #
EP4SGX180FF35I3
Description
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA
Stock
90
In Stock :
90
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Length :
35mm
Height Seated (Max) :
3.4mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Width :
35mm
Temperature Grade :
Industrial
Number of CLBs :
7030
Terminal Pitch :
1mm
Supply Voltage :
0.9V
Number of Outputs :
564
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
RoHS Compliant
Organization :
7030 CLBS
Number of Inputs :
564
Operating Temperature (Max) :
100°C