EP4660-9RG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EP4660-9RG
Manufacturer
Bel Power Solutions
Description
DC/DC CONVERTER 4X24V 192W
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
Efficiency :
87.5%
Voltage - Input (Max) :
150V
Number of Outputs :
4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
192W
Voltage - Output 2 :
24V
Type :
Enclosed, Conformal Coated
Voltage - Input (Min) :
66V
Approval Agency :
cCSAus, CE, TUV
Voltage - Output 1 :
24V
Current - Output (Max) :
2A 2A 2A 2A
Operating Temperature :
-40°C~71°C
Series :
Melcher P (90 ~ 192W)
Size / Dimension :
6.47Lx4.37W x 0.80 H 164.0mmx111.0mmx20.32mm
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Output 3 :
24V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Output 4 :
24V
Datasheets
EP4660-9RG
Bel Power Solutions EP4660-9RG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH
    LINE FILTER 100VDC 20A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
EP4660-9R Bel Power Solutions 32,626 DC/DC CONVERTER 4X24V 192W