EEH-ZA1E331V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EEH-ZA1E331V
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial, Can - SMD
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY 330UF 20% 25V SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Capacitance :
330µF
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
14 Weeks
Ripple Current @ Low Frequency :
375mA @ 100Hz
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
ZA, Anti-Vibration
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Applications :
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20mOhm
Type :
Hybrid
Tolerance :
±20%
Published :
Voltage - Rated :
25V
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount Land Size :
0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
Ripple Current @ High Frequency :
2.5A @ 100kHz
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
EEH-ZA1E331V
Panasonic EEH-ZA1E331V
330μF ±20% Radial, Can - SMD 0.413 10.50mm Tape & Reel (TR) 20mOhm ZA, Anti-Vibration Surface Mount Hybrid Automotive