EEF-SE0J181CR
Mfr.Part #
EEF-SE0J181CR
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY 180UF 6.3V SMD
Aluminum - Polymer Capacitors
Series :
SP-Cap SE
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Type :
Polymer
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Surface Mount Land Size :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
6.3V
Capacitance :
180µF
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
EEF-SE0J181CR
180μF 2917 (7343 Metric) Tape & Reel (TR) SP-Cap SE Surface Mount Polymer General Purpose