EEF-FD0K220CR
Mfr.Part #
EEF-FD0K220CR
Description
CAP ALUM POLY 22UF 20% 8V SMD
Aluminum - Polymer Capacitors
Voltage - Rated :
8V
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SP-Cap FD
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Capacitance :
22µF
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount Land Size :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Datasheets
EEF-FD0K220CR
22μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.047 1.20mm Tape & Reel (TR) SP-Cap FD Surface Mount Polymer General Purpose