ECK-D3D821KBP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECK-D3D821KBP
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 2KV Y5P RADIAL
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Radial, Disc
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Packaging :
Bulk
Surface Mount :
No
Temperature Characteristics Code :
B
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Series :
KBP
Lead Style :
Straight
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Mounting Type :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Shape :
Wire
Capacitance :
820pF