ECK-ATS681MB
Mfr.Part #
ECK-ATS681MB
Description
CAP CER 680PF 440VAC Y5P RADIAL
Series :
TS
Height :
11mm
Depth :
7mm
Lead Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
7.493mm
Published :
Ratings :
X1, Y2
Lead Length :
20mm
Voltage - Rated DC :
250V
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Dielectric :
Y5P
Tolerance :
±20%
Mount :
Through Hole
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Capacitance :
680pF
Temperature Coefficient :
Y5P B
Applications :
Safety
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Radial, Disc
Lead Diameter :
650 µm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Composition :
Ceramic
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
ECK-ATS681MB
Panasonic ECK-ATS681MB
TS 680pF Ceramic Capacitor ±20% Y5P B 0.354Dia 9.00mm -25°C~125°C Through Hole Radial, Disc
ECK-ATS681MB Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.354Dia 9.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 250V, it can operate.7.493mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
ECK-ATS681MB Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
with Y5P B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V