ECK-A3F222KBP
Mfr.Part #
ECK-A3F222KBP
Description
CAP CER 2200PF 3KV Y5P RADIAL
Ceramic Capacitors
Radiation Hardening :
Capacitance :
2200pF
Mount :
Terminal Pitch :
10mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Lead Length :
20mm
Voltage - Rated DC :
3kV
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3000V
Through Hole
Lead/Base Style :
High Voltage
Termination :
Radial
Size / Dimension :
0.669Dia 17.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
EAR99
Diameter :
17mm
Tolerance :
±10%
Insulation Resistance :
10GOhm
Height :
17mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Y5P
Dielectric :
Height Seated (Max) :
0.827 21.00mm