ECK-A3A681KBP
Mfr.Part #
ECK-A3A681KBP
Description
CAP CER 680PF 1KV Y5P RADIAL
Ceramic Capacitors
Lead Diameter :
600 µm
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Y5P B
Lead Length :
20mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Capacitance :
680pF
HTS Code :
Composition :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
1kV
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Wire
Dielectric :
Y5P
Lead/Base Style :
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Depth :
4.5mm
Height :
7mm
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Size Code :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
ECK-A3A681KBP
Panasonic ECK-A3A681KBP
KBP 680pF Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
ECK-A3A681KBP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.276Dia 7.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 1kV, it can operate.5.0038mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
ECK-A3A681KBP Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with Y5P B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV