ECJ-ZEC1E330J
Mfr.Part #
ECJ-ZEC1E330J
Description
CAP CER 33PF 25V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Temperature Characteristics Code :
CG
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
0.6mm
Width :
0.3mm
Tolerance :
±5%
Height :
0.3mm
Published :
Capacitance :
33pF
HTS Code :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Datasheets
ECJ-ZEC1E330J
Panasonic ECJ-ZEC1E330J
ECJ 33pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
ECJ-ZEC1E330J Overview
This device's program size/dimension is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
ECJ-ZEC1E330J Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm