ECJ-HVB1C106M
Mfr.Part #
ECJ-HVB1C106M
Description
CAP CER 10UF 16V X5R 1206
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~85°C
HTS Code :
Pbfree Code :
Datasheets
ECJ-HVB1C106M
Panasonic ECJ-HVB1C106M
ECJ 10μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
ECJ-HVB1C106M Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X5R.
ECJ-HVB1C106M Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm