ECJ-5YB1E106M
Mfr.Part #
ECJ-5YB1E106M
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 1812
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X5R
Capacitance :
10μF
Thickness (Max) :
0.110 2.80mm
Length :
4.5mm
Size / Dimension :
0.175Lx0.126W 4.45mmx3.20mm
Height :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Surface Mount, MLCC
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Temperature Characteristics Code :
X5R
Terminal Finish :
Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR
Voltage - Rated :
25V
Number of Terminations :
2
Width :
3.2mm
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Datasheets
ECJ-5YB1E106M
Panasonic ECJ-5YB1E106M
ECJ 10μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.175Lx0.126W 4.45mmx3.20mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
ECJ-5YB1E106M Overview
Programs on this device are of 0.175Lx0.126W 4.45mmx3.20mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X5R being the highest temperature coefficient.
ECJ-5YB1E106M Features
a size/dimension of 0.175Lx0.126W 4.45mmx3.20mm