ECJ-4YB0J226M
Mfr.Part #
ECJ-4YB0J226M
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210
Ceramic Capacitors
Thickness :
2.4892mm
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated DC :
6.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
22µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X5R
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
2.5mm
Datasheets
ECJ-4YB0J226M
Panasonic ECJ-4YB0J226M
ECJ 22μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
ECJ-4YB0J226M Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 6.3V, it can operate.
ECJ-4YB0J226M Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 6.3V