ECJ-3YF1E105Z
Mfr.Part #
ECJ-3YF1E105Z
Description
CAP CER 1UF 25V Y5V 1206
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
Y5V F
Tolerance :
-20% +80%
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Capacitance :
1μF
Datasheets
ECJ-3YF1E105Z
Panasonic ECJ-3YF1E105Z
ECJ 1μF 25V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
ECJ-3YF1E105Z Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is Y5V F.
ECJ-3YF1E105Z Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm