ECJ-3YB1E105K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECJ-3YB1E105K
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1206
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
1μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Weight :
16.187578mg
HTS Code :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Series :
ECJ
Thickness :
1.8034mm
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Published :
Reach Compliance Code :
Unknown
Composition :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage :
25V
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Tolerance :
±10%
Height :
0m
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Imperial) :
Datasheets
ECJ-3YB1E105K
Introducing Ceramic Capacitors Panasonic ECJ-3YB1E105K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:1206 (3216 Metric), Voltage:25V, ECJ-3YB1E105K pinout, ECJ-3YB1E105K datasheet PDF, ECJ-3YB1E105K amp .Beyond Ceramic Capacitors Panasonic ECJ-3YB1E105K ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic ECJ-3YB1E105K
ECJ 1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
ECJ-3YB1E105K Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 25V, it can operate.
ECJ-3YB1E105K Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V