ECJ-2VC1H821J
Mfr.Part #
ECJ-2VC1H821J
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Cut Tape (CT)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Capacitance :
820pF
Datasheets
ECJ-2VC1H821J
Panasonic ECJ-2VC1H821J
ECJ 820pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
ECJ-2VC1H821J Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
ECJ-2VC1H821J Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm