ECJ-2VC1H151J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECJ-2VC1H151J
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Ceramic Capacitors
HTS Code :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
ECJ
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
150pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
ECJ-2VC1H151J
Panasonic ECJ-2VC1H151J
ECJ 150pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
ECJ-2VC1H151J Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
ECJ-2VC1H151J Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm