ECJ-0EB1E332K
Mfr.Part #
ECJ-0EB1E332K
Description
CAP CER 3300PF 25V X7R 0402
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
ECJ
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
ECJ-0EB1E332K
Panasonic ECJ-0EB1E332K
ECJ 3300pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
ECJ-0EB1E332K Overview
This device's program size/dimension is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
ECJ-0EB1E332K Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm