DZ23C51-E3-18
Mfr.Part #
DZ23C51-E3-18
Description
DIODE ZENER 51V 300MW SOT23
Max Power Dissipation :
300mW
Voltage Tolerance :
5%
Zener Voltage :
51V
Mounting Type :
Power Dissipation :
300mW
Tolerance :
±5%
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Voltage Tol-Max :
5%
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100nA @ 38V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Impedance-Max :
100Ohm
Impedance :
100Ohm
Working Test Current :
5mA