DSS1NB32A103Q55B
Mfr.Part #
DSS1NB32A103Q55B
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial - 3 Leads
Description
FILTER LC 0.01UF 2A 10% TH
Stock
112
In Stock :
112
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Number of Channels :
1
Packaging :
Bag
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Voltage - Rated :
100V
Number of Functions :
1
Size / Dimension :
0.335Lx0.138W 8.50mmx3.50mm
Package / Case :
Radial - 3 Leads
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Through Hole
Length :
8.5mm
HTS Code :
Current :
6A
Filter Order :
3rd
Packing Method :
Bulk
ESD Protection :
No
ECCN Code :
EAR99
Height :
0.295 7.50mm
Series :
EMIFIL®, DSS1
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Low Pass
Width :
3.5mm