DR334A-513AE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DR334A-513AE
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
CMC 51UH 500MA 2LN SMD AEC-Q200
Stock
822
In Stock :
822
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
Operating Temperature :
-40°C ~ 135°C
Ratings :
AEC-Q200
Inductance :
51 uH
Inductance @ Frequency :
51 μH @ 100 kHz
Impedance @ Frequency :
1.5 kOhms @ 20 MHz
Product Status :
Active
Height (Max) :
0.142" (3.60mm)
Operating Frequency :
10000Hz
Number of Phases :
1
Voltage Rating - DC :
80V
Current Rating (Max) :
500mA
Product Height :
3.6mm
Product Width :
5.8 mm
Number of Lines :
2
Product Length :
9 mm
Impedance :
1.5 kOhm
Size / Dimension :
0.354" L x 0.228" W (9.00mm x 5.80mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Qualification :
AEC-Q200
Maximum Voltage Rating :
42 V ac, 80 V dc
Package :
Digi-Reel?
Maximum Current Rating :
500mA
Series :
DR334A
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Voltage Rating - AC :
42V
Datasheets
DR334A-513AE
Bourns, Inc. DR334A-513AE
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD