DR24S12005PAFA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DR24S12005PAFA
Manufacturer
Delta Electronics
Description
9-36VIN, 12V, 5A, 60W, DIN RAIL
Stock
8
In Stock :
8
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Voltage - Input (Max) :
36V
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 1 :
12V
Voltage - Isolation :
1.5kV
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Input (Min) :
9V
Power (Watts) :
60W
Approval Agency :
CE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Efficiency :
92.3%
Number of Outputs :
1
Size / Dimension :
4.67Lx2.64W x 0.93 H 118.6mmx67.1mmx23.6mm
Type :
Enclosed
Operating Temperature :
-40°C~85°C With Derating
Series :
DR24S (60W)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
DIN Rail
Current - Output (Max) :
5A