DPF14-250FIB-M
Mfr.Part #
DPF14-250FIB-M
Description
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.250
Insulation Material :
Nylon
Length :
21.3mm
Insulation Diameter :
0.090 ~ 0.156 (2.29mm ~ 3.96mm)
Radiation Hardening :
No
Wire Gauge (Max) :
16 AWG
Width - Tab :
0.250 6.35mm
Tab Thickness :
0.032 0.81mm
Length - Overall :
0.840 21.34mm
Depth :
8.9mm
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Weight :
1.270059kg
Not Applicable
Width :
8.89mm