DPD240040-P13/RP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DPD240040-P13/RP
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 24V 9.6W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Max Power Dissipation :
10W
Voltage - Output :
24V
Connector Type :
PLUG
Polarity :
Positive
Max Output Current :
400mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height :
44.958mm
Form :
Wall Mount (Class II)
Output Current :
400mA
Power (Watts) :
9.6W
Output Power :
9W
Number of Outputs :
1
Cord Length :
72 1.83m
Region Utilized :
North America
Input Connector :
NEMA 1-15P
Size / Dimension :
3.06Lx2.19W x 1.77 H 77.6mmx55.6mmx45.0mm
Mount :
Wall
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 9.5mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Input Type :
Fixed Blade
Polarization :
Positive Center
Voltage - Input :
120VAC