DPD240040-P12N
Mfr.Part #
DPD240040-P12N
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 24V 9.6W
Power (Watts) :
9.6W
Output Current :
400mA
PLUG
Input Connector :
NEMA 1-15P
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Applications :
ITE (Commercial)
Max Power Dissipation :
10W
Number of Outputs :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height :
44.958mm
Max Output Current :
400mA
Input Type :
Fixed Blade
Polarization :
Negative Center
Output Connector :
Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.4mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
24V
Size / Dimension :
3.06Lx2.19W x 1.77 H 77.6mmx55.6mmx45.0mm
Voltage - Input :
120VAC
Lead Free :
Contains Lead
Polarity :
Negative
Mount :
Wall
Output Power :
9W