DPD050055-P14/RN-TC
Mfr.Part #
DPD050055-P14/RN-TC
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 2.5W
Voltage - Output :
5V
Output Power :
2.75W
Max Power Dissipation :
3W
Output Current :
550mA
Max Output Current :
500mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
2.32Lx1.77W x 1.56 H 59.0mmx45.0mmx39.5mm
Voltage - Input :
120VAC
Height :
39.624mm
Power (Watts) :
2.5W
Polarization :
Negative Center
Polarity :
Negative
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm