DPD030040-P12P-DK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DPD030040-P12P-DK
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 3V 1.2W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Mount :
Wall
Voltage - Output :
3V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Outputs :
1
Output Power :
1W
Form :
Wall Mount (Class II)
Polarity :
Positive
Voltage - Input :
120VAC
Input Type :
Fixed Blade
Region Utilized :
North America
Polarization :
Positive Center
Cord Length :
72 1.83m
Max Power Dissipation :
1W
Connector Type :
PLUG
Output Connector :
Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.4mm O.D. x 9.5mm
Max Output Current :
400mA
Lead Free :
Contains Lead
Input Connector :
NEMA 1-15P
Applications :
ITE (Commercial)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Output Current :
400mA
Power (Watts) :
1.2W