DPD045030-P14N-DK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DPD045030-P14N-DK
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 4.5V 1.4W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Max Output Current :
300mA
Voltage - Output :
4.5V
Voltage - Input :
120VAC
Polarity :
Negative
Output Current :
300mA
Power (Watts) :
1.4W
Polarization :
Negative Center
Input Type :
Fixed Blade
Input Connector :
NEMA 1-15P
Applications :
ITE (Commercial)
Output Connector :
Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.5mm O.D. x 9.5mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
1W
Output Power :
1W