DPD045030-P14/RP-DK
Mfr.Part #
DPD045030-P14/RP-DK
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 4.5V 1.4W
Max Power Dissipation :
1W
Output Power :
1W
Output Current :
300mA
Mount :
Wall
Input Type :
Fixed Blade
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Polarization :
Positive Center
Region Utilized :
North America
Max Output Current :
300mA
Voltage - Input :
120VAC
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length :
72 1.83m
Power (Watts) :
1.4W
Connector Type :
PLUG
Form :
Wall Mount (Class II)
Polarity :
Positive
Number of Outputs :
1
Lead Free :
Contains Lead
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Output :
4.5V