DPD045030-P14/RN-DK
Mfr.Part #
DPD045030-P14/RN-DK
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 4.5V 1.4W
Product Category :
Lead Free :
Contains Lead
Form :
Wall Mount (Class II)
Max Output Current :
300mA
Voltage - Input :
120VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Output Current :
300mA
Polarization :
Negative Center
Number of Outputs :
1
Polarity :
Negative
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.5mm O.D. x 9.5mm
Output Power :
1W
Region Utilized :
North America
Input Type :
Fixed Blade
Connector Type :
PLUG
Power (Watts) :
1.4W
Cord Length :
72 1.83m
Max Power Dissipation :
1W
Mount :
Wall
Voltage - Output :
4.5V