DOCAT020V-040.0M
Mfr.Part #
DOCAT020V-040.0M
Description
XTAL OSC VCOCXO 40.0000MHZ LVCMO
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
40MHz
Height Seated (Max) :
0.335 8.51mm
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
0°C~70°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.555Lx0.358W 14.10mmx9.10mm