DOCAT020V-024.576M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DOCAT020V-024.576M
Manufacturer
Connor Winfield
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCOCXO 24.5760MHZ LVCMO
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
Connor Winfield
Product Category :
Oscillators
Output :
LVCMOS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.335 8.51mm
Voltage - Supply :
3.3V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Frequency Stability :
±20ppb
Size / Dimension :
0.555Lx0.358W 14.10mmx9.10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
DOCAT
Type :
VCOCXO
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Temperature :
0°C~70°C
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
24.576MHz