DNF18-188FIB-C
Mfr.Part #
DNF18-188FIB-C
Description
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.187
Stock
658
In Stock :
658
Length :
19.812mm
Wire Gauge (Min) :
22 AWG
Termination :
Crimp
Feature :
Serrated Termination
Insulation Diameter :
0.136 (3.45mm)
ROHS3 Compliant
Length - Overall :
0.780 19.81mm
Tab Thickness :
0.020 0.51mm
Width - Tab :
0.187 4.75mm
Weight :
81.646627g
Terminal and Terminal Block Type :
PUSH-ON TERMINAL
Insulation :
Fully Insulated
Published :
2009
Color :
Red
HTS Code :
REACH SVHC :
No SVHC
Width :
7.37mm
Terminal Type :
Standard
Wire Gauge (Max) :
18 AWG
Wire/Cable Gauge :
22 AWG