DNF18-188-C
Mfr.Part #
DNF18-188-C
Description
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.187
Stock
142
In Stock :
142
Length - Overall :
0.760 19.30mm
Insulation Diameter :
0.137 (3.48mm)
Termination :
Crimp
Tab Thickness :
0.020 0.51mm
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Feature :
Serrated Termination
Length :
19.3mm
Published :
2002
Gender :
FEMALE
Wire Gauge (Min) :
18 AWG
Width - Tab :
0.187 4.75mm
Packaging :
Bulk
Weight :
127.005864g
Wire Gauge :
18-22 AWG
Depth :
5.8mm
Width :
5.8mm