DME2W8P2K-F
Mfr.Part #
DME2W8P2K-F
Description
CAP FILM 8.2UF 10% 250VDC RADIAL
Polyester, Metallized
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
REACH SVHC :
Unknown
Series :
DME
ECCN Code :
EAR99
Published :
Width :
15mm
yes
Length :
31mm
Bulk
Number of Pins :
2
Tolerance :
±10%
Life (Hours) :
1000 hours
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 160
Capacitance :
8.2μF
Height Seated (Max) :
0.945 24.00mm
Voltage - Rated DC :
250V
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
1.220Lx0.591W 31.00mmx15.00mm
Lead Pitch :
27.5082mm