DFK-20-0002
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DFK-20-0002
Manufacturer
SCHURTER
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
CMC 1A 2LN TH
Stock
150
In Stock :
150
Manufacturer :
SCHURTER
Product Category :
Common Mode Chokes
Depth :
20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Vendor Undefined
Height :
15mm
Terminal Shape :
FLEXIBLE LEAD
Operating Temperature :
-25°C~100°C
JESD-609 Code :
e3
Number of Functions :
1
Series :
DFK
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Lead/Base Style :
Lead Wire
Self Resonant Frequency :
600kHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
500MOhm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Terminal Finish :
Tin (Sn)
HTS Code :
Max DC Current :
1A
Radiation Hardening :
No
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Weight :
12.000013g
Shielding :
No
ECCN Code :
EAR99
Number of Lines :
2
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.787Lx0.787W 20.00mmx20.00mm
Inductance :
20 mH
Tolerance :
50%
Published :
2013
Factory Lead Time :
23 Weeks
Packaging :
Bulk
Termination :
Radial
Datasheets
DFK-20-0002
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD