DFK-175-0001
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DFK-175-0001
Manufacturer
SCHURTER
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
CMC 500MA 2LN TH
Manufacturer :
SCHURTER
Product Category :
Common Mode Chokes
Inductance :
10 mH
Height :
10mm
Size / Dimension :
0.689Lx0.650W 17.50mmx16.50mm
Termination :
Radial
Number of Lines :
2
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
DFK
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Vendor Undefined
Terminal Shape :
FLEXIBLE LEAD
Lead/Base Style :
Lead Wire
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
23 Weeks
DC Resistance (DCR) (Max) :
900mOhm
Self Resonant Frequency :
500kHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
50%
Depth :
17.5mm
Shielding :
No
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Package / Case :
Nonstandard
HTS Code :
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Published :
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Through Hole
Weight :
6.000006g
Max DC Current :
500mA
Datasheets
DFK-175-0001
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD