DF3067RVF13V
Mfr.Part #
DF3067RVF13V
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
100-BFQFP
Datasheet
Download
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP
Stock
197
In Stock :
197
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~5.5V
Interface :
SCI
Program Memory Size :
128KB 128K x 8
Data Converter :
A/D 8x10b; D/A 2x8b
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
13MHz
Package / Case :
100-BFQFP
Peripherals :
DMA, PWM, WDT
Factory Lead Time :
20 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Number of Pins :
100
Memory Size :
128kB
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Base Part Number :
DF3067
Core Processor :
H8/300H
Packaging :
Tray
Core Size :
16-Bit
Access Time :
13 μs
Program Memory Type :
Flash
Series :
H8® H8/300H
Published :
2006
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Connectivity :
SCI, SmartCard
RAM Size :
4K x 8
Oscillator Type :
Internal
Number of I/O :
70
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA