DF2374RVFQ34V
Mfr.Part #
DF2374RVFQ34V
Package / Case
144-LQFP
Description
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 144LQFP
Operating Supply Voltage :
3.3V
RAM Size :
32K x 8
Number of Timers/Counters :
10
Interface :
I2C, IrDA, SCI
Base Part Number :
DF2374
Package / Case :
144-LQFP
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
24 Weeks
3 (168 Hours)
Watchdog Timer :
yes
Frequency :
34MHz
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Packaging :
Tray
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Data Converter :
A/D 16x10b; D/A 6x8b
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~3.6V