DF2329VF25IV
Mfr.Part #
DF2329VF25IV
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
128-BFQFP
Datasheet
Download
Description
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 128QFP
Manufacturer :
Product Category :
Microcontrollers
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Interface :
SCI
Program Memory Size :
384KB 384K x 8
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Core Size :
16-Bit
Base Part Number :
DF2329
Core Processor :
H8S/2000
Radiation Hardening :
No
Series :
H8® H8S/2300
Access Time :
25 μs
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
24 Weeks
Number of Pins :
128
Packaging :
Tray
Peripherals :
DMA, POR, PWM, WDT
Data Converter :
A/D 8x10b; D/A 2x8b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V
Memory Size :
384kB
Data Bus Width :
16b
Published :
Program Memory Type :
Flash
Operating Supply Voltage :
3.3V
Connectivity :
SCI, SmartCard
Frequency :
25MHz