DF2328VTE25V
Mfr.Part #
DF2328VTE25V
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
120-TQFP
Datasheet
Download
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 120TQFP
Manufacturer :
Product Category :
Microcontrollers
Frequency :
25MHz
Peripherals :
DMA, POR, PWM, WDT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RAM Size :
8K x 8
Program Memory Size :
256KB 256K x 8
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Oscillator Type :
Internal
Number of I/O :
86
Core Size :
16-Bit
Core Processor :
H8S/2000
Data Converter :
A/D 8x10b; D/A 2x8b
Interface :
SCI
Lead Free :
Lead Free
Series :
H8® H8S/2300
Memory Size :
256KB
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Packaging :
Tray
Access Time :
25 μs
Connectivity :
SCI, SmartCard
Program Memory Type :
Flash
Mounting Type :
Surface Mount
Base Part Number :
DF2328
Factory Lead Time :
24 Weeks
Package / Case :
120-TQFP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V