DF2268TE13V
Mfr.Part #
DF2268TE13V
Package / Case
100-TQFP
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100TQFP
Microcontrollers
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Published :
Number of Timers/Counters :
8
Series :
H8® H8S/2200
Frequency :
13MHz
Data Converter :
A/D 10x10b; D/A 2x8b
RAM Size :
16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~5.5V
Package / Case :
100-TQFP
Flash
Access Time :
13 μs
Connectivity :
I2C, SCI, SmartCard
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA